• Kilka słów o kościele

  Czy ktoś wie kim jest Szymon Hołownia? Czy ktoś jeszcze nie słyszał o człowieku, który śmiało wyraża swoje opinie o kościele i nie tylko? Chyba zdecydowana większość osób zdaje sobie sprawę z kim mają do czynienia. Czy jednak wiedzą o tym, że Hołownia dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów? Tak, to jedna z takich ciekawostek, które nie są wszystkim znane. Jednak stąd może tez wynikać zainteresowanie tego człowieka kościołem oraz pokrewnymi tematami. Nie można jednak powiedzieć, że Hołownia mówi tylko o samym kościele. Wręcz przeciwnie. Dowodem na to są jego książki, które można kupić w wielu księgarniach. Na dodatek ten redaktor, dziennikarz, społecznik, kandydat na urząd prezydenta RP prowadził audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. Co jeszcze można o nim powiedzieć? Bardzo dużo. Otóż Szymon Hołownia jest założycielem białostockiego oddziału fundacji „Pomoc Maltańska”. To on także założył fundację „Kasisi”, skupiającą się na prowadzeniu domu dziecka w Zambii. Stało się to w 2013 roku. Oprócz tego w 2014 założył fundację „Dobra Fabryka”. Fundacja ta skupia się na organizowaniu pomocy mieszkańcom takich krajów, jak Bangladesz, Senegal, Mauretania. A co ciekawego ten człowiek ma nam do przekazania w swoich książkach?

  “Tabletki z krzyżykiem”

  Tytułowe tabletki są bardzo łatwe do przełknięcia i na pewno wszyscy sobie z nimi poradzą. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości i szukamy rzetelnej odpowiedzi na nie, to całkiem możliwe, że właśnie w tej książce je znajdziemy. Czemu Jezus nie mógł umrzeć ze starości? Czy osoby z innych wszechświatów – obcy również znają kościół, Jezusa i temu pokrewne tematy? Tak, Hołownia znany jest z tego, że nie boi się mówić o różnych, często bardzo kontrowersyjnych tematach. Kto nie boi się czegoś takiego, to jak najbardziej powinien sięgnąć po takie tabletki, które mogą przynieść ulgę w wielu przypadkach i częstych wątpliwościach.

  “Monopol na zbawienie”

  To książka dla wszystkich osób, które mają pewne wątpliwości, jeżeli chodzi o Kościół. W ten sposób autor daje możliwość swoim czytelnikom do tego, aby zmierzyli się ze swoją wiarą. Znaleźć tutaj można odpowiedź na pytania związane z pewnymi doktrynami i zwyczajami, jak np. dlaczego w piątki się pości. Hołownia przypomina również swoim czytelnikom sylwetki świętych o których świat zdaje się już zapomnieć. Oprócz tego autor pokazuje nam m.in. jak dziś można przestrzegać 10 przykazań lub je łamać. Ta książka na pewno zaciekawi wszystkich fanów tego autora.

  Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
  Możliwość komentowania Kilka słów o kościele została wyłączona
 • Nowoczesne spojrzenie na kościół

  Szymon Hołownia to takie nazwisko, które w ostatnich czasach doskonale dało się poznać na polskiej arenie politycznej i rozrywkowej. Czy ktoś mógłby powiedzieć, że ten niedawno prowadzący jeden z popularnych show będzie chciał kandydować na urząd prezydenta naszego kraju? Jeszcze do niedawna takie myśli raczej nie chodziłyby nikomu po głowie. Jednak 2020 rok pokazał, że Szymon Hołownia na poważnie zainteresował się polityką i chce kandydować na urząd prezydenta (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia). Czy mu się to uda? Czas  pokaże. Ten dziennikarz, polityk, społecznik, redaktor, autor książek to jak widać  człowiek wielu talentów. Wiele osób może znać go z radia, gdzie prowadził audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. Oprócz tego współpracował z takimi gazetami, jak “Kultura Popularna”, “Machina”, “Przewodnik Katolicki”, “Tygodnik Powszechny” i jeszcze kilka innych. W okresie od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika „Wprost”. Od 2015 roku można systematycznie czytać jego felietony, jakie są zamieszczane w “Tygodniku Powszechnym”. Oprócz krótkich artykułów warto również zapoznać się z jego książkami, których również można znaleźć bez liku.

  “Maryja. Matka rodziny wielodzietnej”

  „Wpadam tu nie po to, by wytłumaczyć i rozrysować matce, jak teraz ma mnie kochać, ale po to, by dać się objąć, pocałować na drogę i wyjechać z duchowymi słoikami” – takimi słowami autor wita nas w tej książce. Tym razem Hołownia pokazuje swoim czytelnikom, że tak jak w tytule, Maryja jest matką wielu osób. Niezależnie od zawodu, jaki na co dzień pełnimy. Niezależnie od tego, jakie mamy wyznania polityczne, czy też ile mamy lat – Maryja jest matką nasz wszystkich i nikogo spośród tej całej rzeszy osób nie wyróżnia. Ona zawsze znajdzie dla każdego czas i zawsze można powierzyć jej swoje problemy oraz troski.

  “Teraz albo nigdy”

  Tym razem autor pokusił się o samoocenę samego siebie oraz dzisiejszego społeczeństwa. Polacy są takim narodem, że mają tendencję do tego, że bardzo często narzekają i krytykują inne osoby. Czy tak dużo jak krytykujemy innych nie możemy innych chwalić? Dobrze, ludzie nie robią dobrze i należy krytykować. Każdy z nich ma do tego prawo. Prawda jest jednak taka, że świat będzie lepszy, jeżeli będziemy innych również chwalić. Pamiętajmy o tym, dzięki czemu sprawimy, że otaczający nas świat będzie o wiele lepszy. Łatwo można się o tym przekonać. Wystarczy zrobić jeden krok, a potem kolejny. Potem pójdzie nam już jak z płatka.

  Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
 • Nowoczesne podejście do kościoła

  Za co ludzie cenią Szymona Hołownię? Za nowoczesne podejście do kościoła. Tak, jeżeli chodzi o to, to ludzie cenią go za to, że wypowiada się o kościele dobrze, jednak zupełnie innym językiem jaki był używany do tej pory przez wiele innych znanych osobowości. Trzeba przyznać, że dzięki temu zyskuje taką przychylność wśród ludzi, którzy doskonale wiedzą, że zawsze mogą polegać na jego opinii. Ten kandydat na prezydenta RP zaskoczył wszystkich odchodząc od pracy w telewizji. Jednak być może to funkcja prezydenta jest tą rolą, którą powinien pełnić. Maj 2020 pokaże, czy mu się uda. Jak na razie Szymon Hołownia (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia) doskonale spisywał się jako dziennikarz, który miał przyjemność publikować swoje artykuły w takich gazetach, jak “Kultura Popularna “, “Machina”, “Newsweek”, “Gazeta Wyborcza”, “Tygodnik Powszechny”, “Wprost” i kilka innych. Szymon Hołownia związany jest bardzo mocno z doktryną kościoła katolickiego, co nie raz pokazywał w swoim felietonach, publicznych wypowiedziach, jak również w książkach, które ma przyjemność publikować już od bardzo długiego czasu. Ciekawostka jest fakt, że Hołownia dwukrotnie był w nowicjacie zakonu dominikanów. Co ciekawego znajdziemy w jego książkach?

  “Instrukcja obsługi solniczki”

  To zbiór felietonów, które w dużej mierze zostały opublikowane na łamach “Tygodnika Powszechnego” w 2016 roku. Kilka z nich opublikowane było w innym okresie. Jak wielu czytelników wspomina – tylko Hołownia był zdolny przekonać ich do tego, aby takowe felietony w ogóle czytać. W tej książce znajdziemy wszystko – znajdziemy tematy bardzo błahe, jak chociażby psy w kosmosie. Jednak autor pisze również o sprawach bardziej poważnych, dzięki czemu wiemy, że mamy do czynienia z prawdziwą i bardzo wartościową lekturą. A więc znajdziemy tutaj wypowiedź odnoszącą się chociażby do „Mein Kampf”, którego publikacja znowu została wznowiona. Autor wspomina również o mszach, ale odnoszących się do innej wiary. Jest to jedna z najlepszych książek współczesnych czasów.

  “36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki”

  To katechizm, ale w zupełnie innym wydaniu. Szkoda, że takich katechizmów dzieci nie mają w szkołach, bo całkiem możliwe, że nauka szła by im wtedy w zupełnie lepszy sposób. Szymon Hołownia przedstawia doskonale nam znane prawdy wiary w zupełnie innej odsłonie. Autor nic nie krytykuje, tylko wychwala, dzięki czemu o Bogu i o kościele słucha nam się z jeszcze większą przyjemnością. To idealna lektura dla wszystkich osób wątpiących.

  Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
  Możliwość komentowania Nowoczesne podejście do kościoła została wyłączona